• Pho3nix Active School

• "Moje sportowe marzenie" to temat prac przygotowanych w ramach akcji Pho3nix Active School w której w tym roku także bierzemy udział. Mali Optymiści mają sportowe marzenia. Trzymamy kciuki za ich spełnienie. Dzieci dążą do ich realizacji w codziennym doskonaleniu swoich umiejętności. Są aktywne nie tylko na placu zabaw. Uczestniczą także w zajęciach dodatkowych takich jak: taekwondo, tańce czy piłka nożna. Prace, które tu prezentujemy ukazują jak szeroki zakres zainteresowań mają dzieci.

• Solidarni z Ukrainą

• Nasza cała społeczność przedszkolna od samego początku przeżywa wydarzenia z Ukrainy. Solidaryzujemy się z naszymi sąsiadami. Z zaangażowaniem włączyliśmy się w różne akcje pomocowe. Bardzo dziękujemy za wsparcie ze strony rodziców. Udało się już przekazać pierwsze dary. Staramy się też zapewnić naszym przedszkolakom poczucie bezpieczeństwa. Dużo rozmawiamy z dziećmi. W nieunikniony sposób są one świadkami tej historii. Jednakże wykazują się ogromną empatią, próbują zrozumieć jak ważne są umiejętności porozumiewania się, współpracy. Na zajęciach często rysują obrazki ku pokrzepieniu serc.